Ndërlidhjet

Qytetarët në Prishtinë vërshojnë dyqanet dhe farmacitë

Qytetarë të shumtë në Prishtinë janë parë të premten mbrëma duke blerë sasi të mëdha ushqimesh dhe barnash.

Kjo ka ndodhur pasi autoritetet e shëndetësisë në Kosovë kanë konfirmuar dy rastet e para me koronavirus.

Pamje të ngjashme kanë mundur të shihen edhe nëpër qytete të tjera të botës, të prekura nga koronavirusi.

Koronavirusi, i cili shkakton sëmundjen COVID-19, ka vrarë deri më tash mbi 5,000 njerëz në botë.

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG