Ndërlidhjet

Largohen radhët e gjata për vaksinim


Largohen radhët e gjata për vaksinim
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:49 0:00

Policia e Kosovës ka intervenuar në sallën “1 Tetori” në Prishtinë për të venë rend pasi u mblodhën qindra qytetarë që duan të vaksinohen kundër COVID-19. Zyrtarët shëndetësorë kanë shpërndarë numra dhe tashmë kanë filluar t’i vaksinojnë të moshuarit mbi 65 vjeç në bazë të renditjes. Ministria e Shëndetësisë ka thënë se tollovia e madhe është bërë pasi shumë të moshuar kanë ardhur në Prishtinë për vaksinim, duke mos u paraqitur pranë ambulancave të komunave të tyre.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG