Ndërlidhjet

Radio Evropa e Lirë rrezikon të shuhet në Rusi


Radio Evropa e Lirë rrezikon të shuhet në Rusi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:09:02 0:00

Qeveria ruse ka të drejtë me ligj që t’i klasifikojë gazetarët, blogerët e madje edhe përdoruesit e mediave sociale si “agjentë të huaj”. Ligji prek direkt edhe Radion Evropa e Lirë dhe kërcënon shuarjen e saj brenda Rusisë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG