Ndërlidhjet

Radoiçiq, i kërkuar në Kosovë, i vlerësuar në Serbi


Radoiçiq, i kërkuar në Kosovë, i vlerësuar në Serbi
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:46 0:00

Autoritetet në Kosovë besojnë se politikani dhe biznesmeni serb nga veriu, Millan Radoiçiq, udhëhoqi sulmin ndaj Policisë së Kosovës më 24 shtator në Banjskë të Zveçanit, ku u vra polici i Kosovës, Afrim Bunjaku. Ai ka një histori të gjatë akuzash për krime, përfshirë vrasje e kërcënime. Por, kush është Millan Radoiçiqi dhe si u bë i pranueshëm për disa nga politikanët e Kosovës?

XS
SM
MD
LG