Ndërlidhjet

Raketa ruse s'e ndal banakieren e Kievit të shërbejë kafe


Raketa ruse s'e ndal banakieren e Kievit të shërbejë kafe
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:10 0:00

Një banakiere, e quajtur Maria, ka vazhduar t’u shërbejë kafe klientëve, edhe pasi sulmet ruse me raketa dëmtuan kafenenë e saj në Kiev. Mbrojtjet ajrore ukrainase thanë se rrëzuan dy raketa balistike, të lëshuara nga Rusia në drejtim të kryeqytetit ukrainas, në orët e hershme të 25 marsit, por se mbetjet e raketave shkaktuan dëme dhe plagosën disa persona. “Si mund të na thyejnë ata?”, u shpreh Maria, teksa përgatiste kafe pranë një xhami të thyer të kafenesë. (Përgatiti: Trim Haliti)

XS
SM
MD
LG