Ndërlidhjet

Reagimi i rusëve pas urdhrit të Putinit për mobilizim ushtarak


Reagimi i rusëve pas urdhrit të Putinit për mobilizim ushtarak
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:10 0:00

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka urdhëruar atë që ai e ka quajtur mobilizim të pjesshëm ushtarak, teksa pushtimi i Ukrainës nga Rusia po hyn në muajin e tetë, ndërsa Kievi ka rimarrë territore nëpërmjet një kundërofensive të gjerë. Korrespondentët e projektit të Radios Evropa e Lirë, Current Time, i kanë pyetur më 21 shtator banorët e qyteteve ruse, Jekaterinburg dhe Kaliningrad, se si e kanë parë urdhrin e presidentit. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG