Ndërlidhjet

Regjisoret kosovare drejt nominimit për Oscar


Regjisoret kosovare drejt nominimit për Oscar
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Tri regjisoret kosovare, Blerta Zeqiri, Lendita Zeqiri dhe More Raça, kanë hyrë në garë për tu nominuar për ndarjen e çmimeve Oscar, në edicionin e 91-të që do të mbahet në vitin 2019. Regjisoret theksojnë se ndjehen me fat që në Kosovë nuk ka kuotë sa i përket barazisë gjinore në kinematografi dhe se gratë gëzojnë përkrahje në industrinë e filmit.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG