Ndërlidhjet

Regjistrimi i popullsisë: Gjërat që duhet t’i dini


Regjistrimi i popullsisë: Gjërat që duhet t’i dini
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Trembëdhjetë vjet pas regjistrimit të fundit të popullsisë në Kosovë, ky proces do të nisë sërish më 5 prill. Këtë herë, procesi do të zhvillohet me disa ndryshime. Ai do të zhvillohet edhe në komunat me shumicë serbe në veri të Kosovës dhe do të ketë edhe formularë shtesë për dëmet e luftës. Kushdo që e bojkoton procesin rrezikon të gjobitet nga 30 deri në 20 mijë euro.

XS
SM
MD
LG