Ndërlidhjet

30 vjet pas - muret ende ndajnë Evropën


30 vjet pas - muret ende ndajnë Evropën
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:10:55 0:00

Rënia e Murit të Berlinit 30 vjet më parë solli fundin e një qyteti të ndarë, çlirimin e Gjermanisë Lindore dhe më vonë të pjesës tjetër të Evropës Lindore, nga sundimi komunist i Bashkimit Sovjetik. Tri dekada pas, sa kanë ndryshuar gjërat?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG