Ndërlidhjet

Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë: Pse është e rëndësishme?


Rezoluta për gjenocidin në Srebrenicë: Pse është e rëndësishme?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:28 0:00

Më 23 maj, Asambleja e Përgjithshme e Organizatës së Kombeve të Bashkuara do të votojë lidhur me një rezolutë që mëton ta shpallë 11 korrikun Ditë Ndërkombëtare të Kujtimit dhe Shënimit të Gjenocidit të vitit 1995 në Srebrenicë. Pse është e rëndësishme ajo dhe a do të mund ta pengojë Serbia?

XS
SM
MD
LG