Ndërlidhjet

Grenell takohet me Kurtin dhe Mustafën


Grenell takohet me Kurtin dhe Mustafën
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:33 0:00

I dërguari i posaçëm i Shteteve të Bashkuara për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell, u takua sot me liderin e Lëvizjes Vetëvendosjes, Albin Kurti dhe me kreun e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa. Grenell porositi që Prishtina të heqë taksën 100 për qind dhe Serbia të ndalojë fushatën për çnjohje. Po ashtu ai tha se nuk do të përfshihet në procesin e formimit të Qeverisë së re të Kosovës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG