Ndërlidhjet

Rinia pyet se kur bëhet mirë


Rinia pyet se kur bëhet mirë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Në Ditën Botërore të Rinisë, 12 Gusht, aktivistë të organizatës Nisma për të drejtat e njeriut (YIHR) në Kosovë vendosën dhjetëra valixhe në shesin Nënë Tereza në Prishtinë në shenjë proteste ndaj gjendjes aktuale në Kosovë. Aktivistët thanë se në mungesë të perspektivës, shkollimit cilësor, vendeve të punës, si dhe mungesës së barazisë, të rinjve u ka mbetur vetëm një opsion, largimi nga Kosova.

XS
SM
MD
LG