Ndërlidhjet

A ka rrezik që Hezbollahu ta përhapë konfliktin në Lindjen e Mesme?


A ka rrezik që Hezbollahu ta përhapë konfliktin në Lindjen e Mesme?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Hezbollah, apo “Partia e Zotit”, është formuar nga Irani, por bazën e ka në Liban. Grupi militant shiit e ka armik Izraelin dhe e lufton ndikimin e Perëndimit në Lindjen e Mesme. Pse është kaq aktual emri i tij tani?

XS
SM
MD
LG