Ndërlidhjet

Rruga Deçan – Plavë, mes politikës dhe shkeljeve ligjore


Rruga Deçan – Plavë, mes politikës dhe shkeljeve ligjore
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:18 0:00

Rruga që pritet të lidhë Komunën perëndimore të Kosovës, Deçanin me Plavën në Mal të Zi është shndërruar në një problem pa zgjidhje në mes të Komunës së Deçanit dhe Manastirit të Deçanit. Punimet janë ndërprerë, por, kryetari i këtij qyteti thotë se e vetmja zgjidhje për zhvillim ekonomik të komunës është përfundimi i rrugës. Në Manastir, thonë se çdo punim brenda zonës së mbrojtur, është shkelje ligjore.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG