Ndërlidhjet

Rrugë pa rrugëdalje


Rrugë pa rrugëdalje
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Ndërtimi i rrugës Deçan – Plavë do të duhej të ishte diçka normale, por prej vitesh është shndërruar në një problem të madh mes Komunës së Deçanit, Manastirit të Deçanit dhe Qeverisë së Kosovës. Punimet për ndërtimin e rrugës janë duke vazhduar jashtë Zonës së mbrojtur porse ende nuk dihet se cila do të jetë traseja finale. Rruga nga Deçani për në Plavë ka rreth 30 kilometra dhe është një projekt më i vjetër se 40 vjet.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG