Ndërlidhjet

Shqiptarët në veri: Rrymën nuk ia paguajmë kompanisë serbe


Shqiptarët në veri: Rrymën nuk ia paguajmë kompanisë serbe
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:07 0:00

Disa qytetarë shqiptarë, të anketuar nga Radio Evropa e Lirë në veri të Mitrovicës, thonë se nuk do të paguajnë rrymën e shpenzuar, nëse paratë e tyre i shkojnë një kompanie serbe. Më 21 qershor, Kosova dhe Serbia kanë arritur te një dakordim, që i hap rrugë faturimit të rrymës në veri.

XS
SM
MD
LG