Ndërlidhjet

Rusët aterojnë në Beograd pas vendimit për mobilizim


Rusët aterojnë në Beograd pas vendimit për mobilizim
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Një numër i madh i qytetarëve po vazhdojnë të largohen nga Rusia pas shpalljes së mobilizimit të pjesshëm. Beogradi dhe Stambolli janë dy qytetet e vetme në Evropë që nuk kanë ndërprerë fluturimet, pasi Kremlini nisi pushtimin e Ukrainës në shkurt. Disa nga udhëtarët nga Rusia treguan për Radion Evropa e Lirë për arsyet se pse u larguan nga shteti i tyre.

XS
SM
MD
LG