Ndërlidhjet

Si po e çon Rusia në Siri drithin e vjedhur në Ukrainë


Si po e çon Rusia në Siri drithin e vjedhur në Ukrainë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:06:01 0:00

Pamjet satelitore kanë forcuar akuzat se Rusia po transporton sasi të mëdha të drithit të vjedhur në Ukrainë për regjimin e Bashar al-Assadit në Siri. Shërbimi ukrainas i Radios Evropa e Lirë ka dokumentuar një varg dërgesash nëpërmjet terminalit më të madh të drithit në Krimenë e okupuar nga Rusia. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG