Ndërlidhjet

Sa kushtojnë zëvendësministrat?


Sa kushtojnë zëvendësministrat?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Qeveria e Kosovës është kritikuar nga opozita dhe shoqëria civile për emërimin e 67 zëvendësministrave. Ky numër është më i madhi në historinë e Kosovës. Grafika në vazhdim shpjegon se sa i kushton buxhetit një zëvendësministër.

XS
SM
MD
LG