Ndërlidhjet

Çfarë do të thotë të sanksionohesh nga Shtetet e Bashkuara?


Çfarë do të thotë të sanksionohesh nga Shtetet e Bashkuara?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Dhjetëra zyrtarë të Ballkanit Perëndimor janë në listën e zezë amerikane. Dikush për korrupsion, dikush për destabilizim të shtetit, një tjetër për krim të organizuar. Si ndëshkohen këta zyrtarë nga SHBA-ja dhe a mund të hiqen nga lista?

XS
SM
MD
LG