Ndërlidhjet

Pse sanksionet kundër Rusisë s’ishin shkatërruese si tanket?


Pse sanksionet kundër Rusisë s’ishin shkatërruese si tanket?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:10:32 0:00

Dy vjet pasi Rusia nisi pushtimin në shkallë të plotë të Ukrainës, sanksionet e Perëndimit dështuan të arrijnë qëllimin kryesor: ndalimin e makinës luftarake të Kremlinit. Për më tepër, ekonomia ruse duket e qëndrueshme dhe pritjet janë që, këtë vit, ajo të rritet më shpejt se ekonomia e SHBA-së apo Mbretërisë së Bashkuar.

XS
SM
MD
LG