Ndërlidhjet

Profesoresha e gjuhës shqipe nga Rusia


Profesoresha e gjuhës shqipe nga Rusia
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Maria Morozava ligjëron gjuhën shqipe në Universitetin Shtetëror të Shën Petersburgut në Rusi dhe thotë se është e dashuruar me gjuhën dhe kulturën shqiptare. Ajo është duke marrë pjesë në Seminarin e 38-të Ndërkombëtar për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG