Ndërlidhjet

Serbët në Kosovë shënojnë Vidovdanin


Serbët në Kosovë shënojnë Vidovdanin
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:13 0:00

Në Gazimestan, serbët nga Kosova dhe rajoni shënuan Vidovdanin, duke përkujtuar betejën e Kosovës, të vitit 1389, mes serbëve dhe ushtrisë turke. Të pranishmit kënduan këngë patriotike dhe morën pjesë në një liturgji në Manastirin e Graçanicës dhe në një shërbesë të mbajtur në Gazimestan. Policia e Kosovës konfirmoi për Radion Evropa e Lirë se ka arrestuar një person në Gazimestan, por nuk ka dhënë detaje.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG