Ndërlidhjet

Hidhet ngjyrë në muralin e Ratko Mlladiqit në Beograd


Hidhet ngjyrë në muralin e Ratko Mlladiqit në Beograd
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:04 0:00

Një politikan serb mbuloi me ngjyrë muralin e të dënuarit serb për krime lufte, Ratko Mlladiq, në një rrugë të Beogradit. Incidenti ndodhi një ditë pasi policia ndaloi dy aktiviste të të drejtave të njeriut, të cilat hodhën vezë në drejtim të muralit. Aktivistet u liruan, mirëpo policia vendosi një kordon për të bllokuar qytetarët që protestuan kundër muralit, si dhe disa mbështetës të krahut të djathtë që brohoritën mesazhe mbështetjeje për Mlladiqin.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG