Ndërlidhjet

SHBA-ja synon ta "fortifikojë" Ballkanin Perëndimor


SHBA-ja synon ta "fortifikojë" Ballkanin Perëndimor
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:09:45 0:00

Një projektligj ndërpartiak që synon angazhim më të shtuar të Shteteve të Bashkuara në Ballkanin Perëndimor, u miratua nga Komisioni për Çështje të Jashtme i Senatit amerikan dhe iu dërgua Senatit për shqyrtim. Masa vjen në kohën e “ankthit të shtuar në SHBA” për situatën e sigurisë në Ballkanin Perëndimor, thonë analistët.

XS
SM
MD
LG