Ndërlidhjet

Shpërthimi në digë ngre ujin në nivele kritike


Shpërthimi në digë ngre ujin në nivele kritike
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Ekipet e Radios Evropa e Lirë kapën pamjet e para të përmbytjeve në qytetin jugor të Ukrainës, Herson, pasi një digë e madhe, e pushtuar nga forcat ruse, u hodh në erë. Incidenti çoi në evakuime masive të banorëve. (Përgatitën: Valona Tela dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG