Ndërlidhjet

Shkatërrim, gëzim dhe varrezë masive: Një ditë në Hersonin e çliruar


Shkatërrim, gëzim dhe varrezë masive: Një ditë në Hersonin e çliruar
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:12 0:00

Aeroporti është rrënuar dhe ka mbetur plot me skelete të tankeve dhe të aeroplanëve luftarakë të shkatërruar. Në skajin e qytetit ndodhet një varrezë masive me mbetje të paidentifikuara mortore njerëzore. Në sheshin kryesor, njerëzit po u kërkojnë autografe ushtarëve dhe po pozojnë me ta për foto. Maryan Kushnir nga Shërbimi ukrainas i Radios Evropa e Lirë përjetoi një ditë plot kontraste në Hersonin e porsaçliruar. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG