Ndërlidhjet

Sa herë u shkel Marrëveshja e Ohrit?


Sa herë u shkel Marrëveshja e Ohrit?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Kosova dhe Serbia vazhdojnë ta akuzojnë njëra-tjetrën për shkelje të marrëveshjeve të arritura në Bruksel dhe Ohër në dy muajt e fundit. Ndër pikat më të diskutueshme janë njohja e shtetësisë së Kosovës nga Serbia, anëtarësimi i Kosovës në organizata ndërkombëtare, si dhe Asociacioni i komunave me shumicë serbe.

XS
SM
MD
LG