Ndërlidhjet

Me karrocë drejt Haxhit


Me karrocë drejt Haxhit
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:48 0:00

Prej kur ka filluar të falet në vitin 2008, Mufail Jashari nga Pestova, ka pasur dëshirë të shkojë në Haxh, por si person me nevoja të veçanta, si dhe mundësitë e kufizuara financiare, e kanë ndaluar. Këtë vit ai do të shkojë në Haxh me përcjelljen e hoxhës së fshatit dhe me ndihmën financiare të një biznesmeni nga fshati.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG