Ndërlidhjet

Qytetarët e Shkodrës në ditën e zgjedhjeve lokale


Qytetarët e Shkodrës në ditën e zgjedhjeve lokale
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Një numër i qytetarëve në Shkodër po marrin pjesë në procesin zgjedhor për kryetar të bashkisë. Zgjedhjet e 30 qershorit u vendosën pas shumë përplasjeve midis pushtetit dhe opozitës si dhe pa dekretin e presidentit Ilir Meta. Ditë më parë, mbështetësit e Partisë Demokratike dhe Lëvizjes Socialiste për Integrim - dy parti opozitare në Shqipëri - i vunë flakën një zyre të Komisionit Zonal për Administrimin e Zgjedhjeve e cila ishte vendosur brenda Shkollës së Mesme “Shejnaze Juka” të Shkodrës.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG