Ndërlidhjet

Deri ku kanë mbërritur rastet e shqiptarëve të arrestuar në Serbi nën dyshimet për krime lufte?


Deri ku kanë mbërritur rastet e shqiptarëve të arrestuar në Serbi nën dyshimet për krime lufte?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:55 0:00

Në ditën e parë të qershorit u bë i ditur arrestimi i një tjetër shqiptari të Kosovës nga autoritetet e Serbisë, në Merdare. Serbia e akuzon atë për kryerje të krimeve gjatë kohës së luftës në Kosovë. Çfarë po ndodh me të dhe me shqiptarët tjerë të arrestuar nën akuzat e njëjta?

XS
SM
MD
LG