Ndërlidhjet

Si menaxhohet kufiri verior i Kosovës?


Si menaxhohet kufiri verior i Kosovës?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se kontrolli i kufirit në pjesën veriore “nuk është i kollajshëm”. Kush është përgjegjës për sigurinë atje, dhe pse është sfiduese ajo pjesë e kufirit – kryesisht me terrene të ashpra, të pabanuara? Shpjegojmë në këtë video.

XS
SM
MD
LG