Ndërlidhjet

Si përfunduan iranianët në Shqipëri?


Si përfunduan iranianët në Shqipëri?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:04 0:00

Pjesëtarët e Organizatës së Muxhahedinëve të Popullit të Iranit (MEK) punojnë vazhdimisht për rrëzim të pushtetit në Iran. Ata strehohen në Manëz të Durrësit. Por, kur Policia e Shqipërisë e ka bastisur kampin, ka hasur në rezistencë. Çfarë bëhet në atë kamp, kush e mbështet, dhe çfarë thotë tani SHBA-ja për të?

XS
SM
MD
LG