Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Simbol fetar apo kulturë shqiptare?


Simbol fetar apo kulturë shqiptare?
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

Ylli gjashtëcepësh emërohet në mënyra të ndryshme, varësisht prej kulturave dhe vendeve ku haset. Ylli i Davidit, Ylli i Solomonit si dhe Vula e Sylejmanit janë vetëm disa prej sinonimeve të këtij simboli. Qazim Namani, ekspert i trashëgimisë kulturore flet sa i përket përhapjes së këtij simboli tek shqiptarët. Kamera: Bardh Krasniqi, Ibrahim Berisha

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG