Ndërlidhjet

"Nuk do të dorëzohemi": Sllovjansku përgatitet për ofensivën ruse


"Nuk do të dorëzohemi": Sllovjansku përgatitet për ofensivën ruse
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:22 0:00

Qyteti i Sllovjanskut në rajonin e Donjeckut, në Ukrainë, po përgatitet për një ofensivë të madhe nga forcat ruse. Njësitet e mbrojtjes territoriale të Ukrainës po e mbrojnë Sllovjanskun dhe fshatrat e afërta. Banorët vendës janë këshilluar të evakuohen, por shumë prej tyre po refuzojnë të largohen nga qyteti, pavarësisht bombardimeve ruse dhe kushteve gjithnjë e më të vështira të jetesës. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG