Ndërlidhjet

"Sporti është politikë": Futbollisti ukrainas bëhet mjek ushtarak


"Sporti është politikë": Futbollisti ukrainas bëhet mjek ushtarak
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:50 0:00

Vladyslav Vashchuk ka luajtur futboll për Dinamo Kievin dhe ka përfaqësuar vendin e tij, Ukrainën, në skenën ndërkombëtare, para se të tërhiqej nga sporti më 2011. Tani, ai i është bashkuar ushtrisë ukrainase. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG