Ndërlidhjet

Studenti që ndërton dorë robotike


Studenti që ndërton dorë robotike
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:41 0:00

Endrit Toplica 24 vjeçar nga Prishtina, ka bërë një dorë robotike që mund t’u shërbejë personave që kanë duar të amputuara. Me përparimin e teknologjisë, siç janë sensorët dhe printerët tre dimensionalë, konstruktimi i një dore të tillë është shumë më i lehtë.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG