Ndërlidhjet

Pse t’i studioni shkencat matematiko-natyrore?


Pse t’i studioni shkencat matematiko-natyrore?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:28:03 0:00

Vetëm 2.1 për qind e totalit të të gjithë studentëve të regjistruar në universitete publike dhe kolegje private të Kosovës, kanë studiuar për shkencat matematiko-natyrore, në vitin akademik 2021/2022. Pse ky trend, dhe sa kanë perspektivë në Kosovë studimet në këtë fushë? Bisedojmë me Avni Berishën, profesorin e kimisë në Universitetin e Prishtinës dhe Fjolla Azemin, e cila ka studiuar për matematikë financiare në po të njëjtin universitet.

XS
SM
MD
LG