Ndërlidhjet

Strukturat paralele serbe: Çfarë janë dhe si funksionojnë?


Strukturat paralele serbe: Çfarë janë dhe si funksionojnë?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Faktori ndërkombëtar ka kritikuar Qeverinë e Kosovës për mbylljen e disa institucioneve paralele të Serbisë, duke argumentuar se komuniteti serb mund të vuajë pasoja negative. Çfarë janë këto struktura dhe si funksionojnë? Shpjegojmë në pak minuta.

XS
SM
MD
LG