Ndërlidhjet

Sulm vdekjeprurës në një shkollë fetare në Pakistan


Sulm vdekjeprurës në një shkollë fetare në Pakistan
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:51 0:00

Një sulm vdekjeprurës goditi të martën një shkollë fetare në qytetin Peshauar të Pakistanit. Së paku nëntë studentë humbën jetën. Një zëdhënës i një spitali lokal tha se të gjitha viktimat janë studentë të moshës së rritur, ndërsa të plagosurit përfshijnë mësues dhe djem edhe të moshës shtatëvjeçare. Përgjegjësinë për sulmin nuk e mori asnjë grup, por talibanët pakistanezë kanë sulmuar shpesh vendet publike, shkollat, xhamitë dhe ushtrinë, që nga viti 2001.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG