Ndërlidhjet

Raketat ruse godasin spitalin e fëmijëve në Kiev

Rusia lëshoi ​​dhjetëra raketa në qytete anembanë Ukrainës më 8 korrik, duke vrarë të paktën 41 njerëz dhe duke shkatërruar një spital për fëmijë në Kiev, thanë zyrtarët. (Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG