Ndërlidhjet

"Gjysma e fshatit është shkatërruar": Skena të tmerrshme pas sulmit vdekjeprurës në Harkiv


"Gjysma e fshatit është shkatërruar": Skena të tmerrshme pas sulmit vdekjeprurës në Harkiv
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Dhjetëra persona, përfshirë një vajzë gjashtëvjeçare, u vranë nga një sulm rus, i cili goditi një kafene gjatë një mbledhjeje komemorative në një fshat në rajonin e Harkivit, në Ukrainën verilindore, më 5 tetor, sipas zyrtarëve ukrainas. Korrespondentët e Radios Evropa e Lirë vizituan fshatin, disa orë pas sulmit vdekjeprurës dhe biseduan me banorët vendës, të cilët kishin humbur familjarë e të afërm. Kujdes: Përmbajtja mund të jetë shqetësuese për disa shikues! (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG