Ndërlidhjet

I dyshuari për sulmin në Vjenë, i panjohur në fshatin Çellopek


I dyshuari për sulmin në Vjenë, i panjohur në fshatin Çellopek
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:02:38 0:00

Kujtim Fejzullai, 20-vjeçar, me origjinë nga një fshat në rrethinën e Tetovës, është i dyshuari kryesor për vrasjen e katër personave dhe plagosjen e 22 të tjerëve në Vjenë. Sulmi ndodhi të hënën në mbrëmje dhe më pas policia qëlloi për vdekje Kujtimin. Radio Evropa e Lirë ka vizituar fshatin nga ku e kishte prejardhjen Kujtimi.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG