Ndërlidhjet

Sy në qiell: Dronët ukrainas ndjekin armatimin rus


Sy në qiell: Dronët ukrainas ndjekin armatimin rus
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:54 0:00

Një njësit i sulmeve ajrore i ushtrisë ukrainase, i pajisur me dronë të shpejtë e të lehtë, ia ka marrë dorën eliminimit të objektivave ruse. Radio Evropa e Lirë ka udhëtuar në front me operatorët e fluturakeve të telekomanduara, që po i ndjekin objektivat armike me saktësi gjithnjë e më të madhe. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ekrem Fazliu)

XS
SM
MD
LG