Ndërlidhjet

Të tmerruar nga lufta, strehimin e gjejnë në Shqipëri


Të tmerruar nga lufta, strehimin e gjejnë në Shqipëri
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:05:10 0:00

Yana Nikolaenko me dy djemtë, Timurin dhe Nikitan, si dhe me nënën e saj, Nataliyan, udhëtuan me javë të tëra për t'u larguar nga luftimet në qytetin e tyre Buça të Ukrainës. Ata kanë arritur në Tiranë më 20 mars, por pas vetes në Ukrainë kanë lënë të gjithë familjarët e tjerë, përfshirë burrin e Yanas, Igorin. Ndonëse nuk e dinë se çfarë do të sjellë e ardhmja, Yana dhe nëna e saj shpresojnë që lufta të mbarojë shpejt.

XS
SM
MD
LG