Ndërlidhjet

Shtatë takimet e thata Kurti-Vuçiq


Shtatë takimet e thata Kurti-Vuçiq
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:58 0:00

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, i kanë realizuar shtatë takime brenda dy vjetësh, në kuadër të dialogut të ndërmjetësuar nga Brukseli. Por, dy udhëheqësit janë çuar nga tavolina e bisedimeve pa nënshkruar ndonjë marrëveshje. Takimi i tetë është mbajtur më 14 shtator, pa ndonjë rezultat.

XS
SM
MD
LG