Ndërlidhjet

Taksa mbyll shumë biznese në Luginë të Preshevës


Taksa mbyll shumë biznese në Luginë të Preshevës
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:04:54 0:00

Shumë biznese në Luginë të Preshevës kanë reduktuar numrin e punëtorëve ose janë mbyllur në tërësi, që kur Qeveria e Kosovës ka vendosur tarifën 100 për qind për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina. Kërkesa e Luginës, që për bizneset shqiptare mos të aplikohet taksa, nuk është pranuar nga Prishtina zyrtare.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG