Ndërlidhjet

"I ndërruan taktikat": Trupat ukrainase zmbrapsin ofensivën ruse në Avdijivka


"I ndërruan taktikat": Trupat ukrainase zmbrapsin ofensivën ruse në Avdijivka
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:36 0:00

Trupat ukrainase po vazhdojnë të mbahen në Avdijivka, teksa forcat ruse po e sulmojnë qytetin industrial në rajonin e Donjeckut. Moska nisi një ofensivë në zonë në fillim të tetorit, në një përpjekje për të zaptuar territorin në front. Forcat ruse kanë pësuar humbje të mëdha gjatë ofensivës, sipas zyrtarëve ukrainas. Pavarësisht luftimeve të përditshme, rreth 1.500 banorë po vazhdojnë të jetojnë mes rrënojave të lagjeve të tyre dikur paqësore. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG