Ndërlidhjet

Me tanke të kapura ruse, trupat ukrainase avancojnë drejt Bahmutit


Me tanke të kapura ruse, trupat ukrainase avancojnë drejt Bahmutit
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Ushtarët ukrainas po avancojnë përreth Bahmutit me tanke të kapura ruse. Trupat ukrainase i morën automjetet luftarake ruse gjatë operacioneve të kundërofensivës në rajonin e Harkivit, vitin e kaluar. Tanket fillimisht janë riparuar, para se të dërgoheshin për t’i sulmuar pozicionet ruse në rajonin e rrethuar të Donjeckut. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG