Ndërlidhjet

Të drejtat e minoriteteve: Sa respektohen në Kosovë?


Të drejtat e minoriteteve: Sa respektohen në Kosovë?
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Përdorimi i dinarit serb dhe nevoja për formimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe janë vetëm disa prej arsyeve pse Perëndimi i ka rritur thirrjet ndaj Kosovës që t’i mbrojë minoritetet. Në Kosovë, në anën tjetër, deklarohen se Kushtetuta e Kosovës është ndër më të avancuarat në këtë drejtim.

XS
SM
MD
LG